Caracteristici generale
| Tip | reflector |
| Design optic | newtonian |
| Diametru | 114 mm |
| Distanță focală | 900 mm |
| Raport focal | 1:8 |
| Mărire teoretică maximă | 228 |
| Magnitudine stelară maximă | 12.4 |
| Rezolutie (arcsec.) | 1.25 " |
| Număr oculare incluse | 2 |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | 10 мм (90х),25 мм (36х) |
| Lentilă Barlow | 2x |
| Căutător | optic |
| Tip montura | ecuatorial |
| Trepied | de podea |
Alte informații
| Garanție | 12 luni |
| Greutatea brută | 11.13 kg |
| Producător | Levenhuk |
| Cod EAN | 753215766574 |
Specificațiile și imaginile produsului Telescop Levenhuk Skyline Plus 120S sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.