Caracteristici generale
| Capacitate tocare | 2 kg/min |
| Putere nominală | 450 W |
| Putere maximă | 1600 W |
| Funcţie revers | da |
| Numarul de grătare de tocat | 3 |
| Diametru gaura | 3 mm,
4,5 mm,
8 mm |
| Duză pentru cârnați | da |
| Duză pentru kebbe | da |
| Duză de răzătoare | da |
| Duză pentru maruntire | da |
| Tavă | inox |
| Carcasă | metal |
| Picioruse de cauciuc | da |
| Lungime cablu | 1.2 m |
| Culoare | inox |
| Dimensiuni | 375x290x300 mm |
| Greutate | 5.3 kg |
| Altele | capac din plastic pentru protectie praf/recipient pentru carne tocata finita ,
împingător din plastic |
Specificațiile și imaginile produsului Maşina de tocat carne Kenwood MG516 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.