| Tip | turistic |
| Material de mâner | plastic , cauciuc |
| Mâner de culoare | negru , portocaliu |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 218 mm |
| Lungimea lamei | 103 mm |
| Grosimea lamei | 2.5 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 116 g |
| Producător | Morakniv |
| Cod EAN | 7391846010081 |









