| Tip | pentru vânătoare |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | negru , verde |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 215 mm |
| Lungimea lamei | 99 mm |
| Grosimea lamei | 3.8 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 189 g |
| Producător | Puma IP |









