| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 7 |
| Numele de cod | Arrow Lake |
| Socket | LGA1851 |
| Frecventa de bază procesor | 2400 MHz |
| Frecvență turbo | 5300 MHz |
| Numărul nuclee | 20 |
| Numărul de fire | 20 |
| Cache L2 | 36000 Kb |
| Cache L3 | 30 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere nominală (TDP) | 125 W |
| Grafică integrată | none |
| Mod ambalaj | Box |
| Specificații suplimentare | fără cooler |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Intel |
| Cod EAN | 5032037282062 |









