Acest șevalet din lemn de fag de la Mont Marte este ideal pentru cei cu spațiu limitat, deoarece se pliază pentru o depozitare ușoară. De asemenea, este convenabil pentru cei care doresc să picteze în aer liber, deoarece este ușor de transportat și de cărat toate vopselele și pensulele.
Șevaletul poate fi așezat pe masă, suporturile pentru pânze sunt reglabile pe înălțime, iar sertarul are separatoare reglabile pentru personalizarea spațiului de depozitare.
| Tipul de alocare | pe masă |
| Înălțimea maximă a șevaletului | 86 cm |
| Înălțimea minimă a șevaletului | 69 cm |
| Lăţime | 42 cm |
| Adâncime | 36 cm |
| Înălțimea maximă a pânzei | 86 |
| Material | fag |
| Tip catarg | centrală |
| Numărul de catarge | 1 |
| Înălțime reglabilă | da |
| Înclinare reglabilă | da |
| Cu cutie | da |
| Greutatea | 4 kg |
| Producător | Mont Marte |
| Cod EAN | 9328577001994 |





