| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 3550 mAh |
| Tensiunea | 15.4 V |
| Număr celule | 4 |
| Putere | 54.6 Wh |
| Brand compatibil | Acer |
| Model compatibil | Aspire 5 A514-53 , Aspire 5 A514-53G , Aspire 5 A515-44 , Aspire 5 A515-44G , Aspire 5 A515-55 , Swift S40-52 , Swift 3 SF314-512 |
| Greutate | 350 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |