| Diagonala ? | 14.2 inch |
| Rezolutie ? | 3024x1964 |
| Tipul matricei de ecran | miniLED |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 120 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | gloss |
| Tip procesor | Apple |
| Procesor | M4 Pro |
| Număr de nuclee | 12 |
| Memorie RAM | 24 GB |
| SSD Disc | 512 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Chipset video | M4 Pro 16-core |
| Capacitatea bateriei | 72.4 Wh |
| Durata de viață maximă a bateriei | 24 h |
| Port HDMI ? | da |
| Thunderbolt | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Scaner de amprentă | da |
| Tastatură iluminată | da |
| Culoare exterior | argintiu |
| Dimensiuni | 313x221x16 mm |
| Greutate | 1.6 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Apple |
| Cod EAN | 195949873553 |









