Caracteristici generale
| Format | Micro-ATX |
| CPU Socket | LGA1200 |
| Chipset | Intel Z590 |
| Tip de Memorie | DDR4 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 2 |
| Frecvență maximă a memoriei | 4000 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 64 GB |
| PS/2 | 2 |
| D-Sub (VGA) | 1 |
| HDMI | 1 |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.2 | 4 |
| Audio integrat | Realtek ALC897 |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 1 |
| Sloturi PCI-E 1x | 2 |
| Sloturi PCI-E 16x | 1 |
| Dimensiuni | 22.6x18.5 cm |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Biostar |
| Cod EAN | 4712960687769 |
Specificațiile și imaginile produsului Placă de bază Biostar Z590MHP sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.