| Tipul cutiei de viteze | automată |
| Tip filtrului | Insertie filtru |
| Înălţime | 50.4 mm |
| Diametru | 112 mm |
| Diametru interior | 29 mm |
| Marca auto | Chrysler , Dodge , Jeep , Maybach , Mercedes-Benz , Puch , Ssangyong |
| Număr OEM | 1402770095 , 5073878AA , 52108325AA |
| Producător | Mahle |