Caracteristici generale
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 7.1 (Nougat) |
| Diagonala display | 5.5 inch |
| Rezolutie display | 1080x1920 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Camera foto | 12 Mp |
| Cameră frontală | 5 Mp |
| Capacitatea bateriei | 3080 mAh |
| 2 cartele SIM | da |
| Procesor | Qualcomm Snapdragon 625 |
| Frecvenţă procesor | 2000 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 4 GB |
| Memorie interna | 64 Gb |
| Slot memorie | da |
| Dimensiuni | 75.8x155.4x7.3 mm |
| Greutate | 165 g |
| Culoare | auriu |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Xiaomi |
Specificațiile și imaginile produsului Telefon mobil Xiaomi Mi A1 4Gb/64Gb Duos Gold sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.