| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 100 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | verde |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | auriu |
| Culoarea curelei | inox |
| Acoperire ? | PVD |
| Geam | safir |
| Calendar | da |
| Iluminare | markeri și săgeți luminescente |
| Dimensiune carcasă | Ø39 mm |
| Greutate | 113 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Swiss Military |
| Cod EAN | 7630019155670 |









