| Diagonala ? | 16 inch |
| Rezolutie ? | 1920x1200 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 60 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | Anti-Glare |
| Tip procesor | AMD Ryzen™ 5 |
| Procesor | 220 |
| Număr de nuclee | 6 |
| Frecvență procesor | 3.2 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 3.7 GHz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 512 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Chipset video | AMD Radeon 740M Graphics |
| Capacitatea bateriei | 56 Wh |
| Încărcare rapidă | da |
| Port HDMI ? | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Scaner de amprentă | da |
| Tastatură iluminată | da |
| Tip OC | FreeDOS |
| Culoare exterior | argintiu |
| Dimensiuni | 359x251x17 mm |
| Greutate | 1.75 kg |
| Altele | iluminare albă a tastaturii |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | HP |









