| Tip | fără percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Tensiunea bateriei | 12 V |
| Capacitatea bateriei | 2 Ah |
| Timp de încărcare | 0.7 ore |
| Deschiderea mandrinei | 10 mm |
| Numărul de viteze | 2 |
| Rotații 1 viteza | 360 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 1400 min‾¹ |
| Max. turații în gol | 1400 min-1 |
| Capacit. de găurire în lemn | 18 mm |
| Capacit. de găurire în otel | 10 mm |
| Capacit. de găurire în zidărie | 10 mm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Suitcase | da |
| Greutatea | 1.1 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Metabo |









