| Nivelul jocului | începător , amator |
| Nivelul jucătorului ? | de la 2.6 până la 3.5 , de la 1 până la 2.5 |
| Înălțimea jucătorului | 152-167 cm |
| Vârsta jucătorului | 10-12 ani |
| Lățimea | 20 mm |
| Lungimea | 660 mm |
| Dimeniunea mânerului | 0 |
| Suprafața frontală | 680 cm2 |
| Greutate fără coarde | 245 gr |
| Model de întindere (formulă de corduri) | 16x18 |
| Echilibru | 315 mm. |
| Materialul capului | aluminiu |
| Materialul mînerului | aluminiu |
| Culoare de bază | albastru , roșu |
| Culoare suplimentară | alb |
| Corzi incluse | da |
| Producător | Head |
| Cod EAN | 724794783740, 7247947837402 |









