Caracteristici generale
| Bus | PCI-E 4.0 |
| Frecventa de baza | 2610 MHz |
| Frecventa cu accelerare | 2655 MHz |
| Nuclee stream | 8448 |
| DirectX | 12 |
| OpenGL | 4.6 |
| Random access memory | GDDR6X |
| Capacitatea de memorie | 16384 Mb |
| Lățimea Bus | 256 bit |
| Clock memorie | 21000 MHz |
| Rezoluția maximă a ecranului | 7680x4320 pix |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | 3 |
| Răcire | radiator + 3 ventilatoare |
| Alimentația | 16-pin |
| Dimensiuni | 331x136x56 mm |
| Alimentare PSU recomandată de la | 750 W |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Gigabyte |
| Cod EAN | 4719331354671 |
Specificațiile și imaginile produsului Placă video Gigabyte GeForce RTX4070Ti Super 16GB Windforce Max OC GDDR6X (GV-N407TSWF3MAX-OC-16GD) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.