Caracteristici generale
| Tip | smartphone |
| Diagonala display | 6 inch |
| Rezolutie display | 2220x1080 |
| Tipul matricei de ecran | Super AMOLED |
| Camera foto | 24 Mp |
| А doua cameră | 8 Mp |
| Camera a treia | 5 Mp |
| Cameră frontală | 24 Mp |
| Capacitatea bateriei | 3300 mAh |
| 2 cartele SIM | da |
| Procesor | Exynos 7885 |
| Frecvenţă procesor | 2200 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 4 GB |
| Memorie interna | 64 GB |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | plastic |
| Dimensiuni | 159.8x76.8x7.5 mm |
| Greutate | 168 g |
| Culoare | roz |
Specificațiile și imaginile produsului Telefon mobil Samsung SM-A750F Galaxy A7 4Gb/64Gb (2018) Pink sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.