Caracteristici generale
| Factor de formă | M.2 |
| Capacitate | 250 GB |
| Interfață | PCI Express 3.0 x4 |
| Rata de transfer la citire | 2500 MB/s |
| Rata de transfer la scriere | 2000 MB/s |
| Rezistența la impact în timpul funcționării | 1500 G |
| MTBF | 2e+006 ore |
| IOPS inscriere | 180 mii |
| IOPS citire | 200 mii |
| Tip de memorie | 3D NAND |
| Dimensiuni | 80×22×3.13 mm |
| Greutate | 9 g |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Adata |
| Cod EAN | 4711085935823 |
Specificațiile și imaginile produsului Solid State Drive (SSD) Adata Legend 740 250Gb sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.