| Diagonală ecran | 65 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | QLED |
| Frecvență ecranului | 60 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | Google TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 24 W |
| Consum de energie | 89 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | E |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 400x300 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1445x833x83 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1445x899x300 mm |
| Greutate cu stativ | 15 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Sharp |














