| Curent nominal | 250 A |
| Numărul de poli | 3 |
| Tensiunea nominală de funcționare | 660 В |
| Tip de tensiune | AC |
| Rezistenta la uzura | 2500 |
| Tensiunea nominală de impuls | 8 kV |
| Capacitate nominală de rupere | 20 кА |
| Frecvența nominală | 50 Hz |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Poziția de lucru | vertical |
| Interval de temperatură de funcționare | -25...+55 С° |
| Producător | IEK |









