| Tipul instrumentului | fără percuție |
| Tipul de cartuş | patrat 1/2" |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Baterie înclusă | nu |
| Încărcător | nu |
| Tensiunea acumulatorului | 12 V |
| Numărul de rotații pe minut, 1-a viteză | 175 rot/min |
| Cuplu maximal | 81 nm |
| LED iluminare | da |
| Greutate | 1 kg |
| Caracteristici | fără baterie și încărcător |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Milwaukee |









