| Factor de formă | M.2 |
| Capacitate | 2048 GB |
| Volumul clipboard-ului | 2000 MB |
| Interfață | PCI Express 5.0 x4 |
| Rata de transfer la citire | 14800 MB/s |
| Rata de transfer la scriere | 13400 MB/s |
| IOPS inscriere | 260 mii |
| IOPS citire | 220 mii |
| Tip de memorie | V-NAND TLC |
| Dimensiuni | 80x22x2.5 mm |
| Greutate | 9 g |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.09 kg |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806095811710 |







