Caracteristici generale
| Tipul deplasării | cu autopropulsie |
| Tip motor | 4 timpi |
| Model motor | Briggs&Stratton 675EXi Series |
| Capacitatea cilindrica | 163 cm3 |
| Puterea motorului | 3.3 c.p. |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 1 l |
| Capacitate rezervorului de ulei | 0.47 l |
| Sistem de pornire | demaror manual |
| Lățimea tăierii | 51 cm |
| Reglarea înălțimii de tăiere | da |
| Trepte reglare | 7 |
| Înălțimea minimală de tăiere | 30 mm |
| Înălțimea maximală de tăiere | 80 mm |
| Colector de iarbă | da |
| Volum colectare iarbă | 70 l |
| Mulcire | da |
| Suprafaţa recomandată | 1800 m2 |
| Greutate | 34.9 kg |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | AL-KO |
Specificațiile și imaginile produsului Maşina de tuns gazonul pe benzină AL-KO Premium 520 VS-B (119949) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.