Caracteristici generale
| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | electric ,
manual |
| Tensiune | 220 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Volumul motorului | 223 cm³ |
| Putere | 7.5 hp |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 12.5 l |
| Autonomie | 8.1 h |
| Consum combustibil | 0.67 l/ora (p-u 70%) |
| Capacitate baie de ulei | 0.6 l |
| Nivel zgomot | 95 dB |
| Система стабилизаций напряжения | invertor |
| Puterea activă | 3.6 kW |
| Putere maxima | 4 kW |
| Puterea de curent | 16 А |
| Voltmetru | da |
| Dimensiuni (LxÎxA) | 605х420х425 mm |
| Greutate | 39 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Generator de curent Konner&Sohnen KS 4100iE sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.