| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | manual |
| Tensiune | 230 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Putere | 7 hp |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 15 l |
| Nivel zgomot | 90 dB |
| Puterea activă | 2.8 kW |
| Putere maxima | 3.5 kW |
| Voltmetru | da |
| Dimensiuni (LxÎxA) | 605x430x435 mm |
| Greutate | 39 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Kraft&Dele |









