Caracteristici generale
| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | manual |
| Tensiune | 230/400 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Volumul motorului | 459 cm³ |
| Putere | 14 hp |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 28 l |
| Puterea activă | 7 kW |
| Putere maxima | 7.5 kW |
| Puterea de curent | 8.3 А |
| Voltmetru | da |
| Greutate | 88 kg |
Alte informații
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Ruris |
Specificațiile și imaginile produsului Generator de curent Ruris GE 8000 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.