| Tensiune | 380 V |
| Putere | 550 W |
| Curent | 2.4 A |
| Viteza maxima | 750 rpm |
| Frecvență | 50 Hz |
| Număr faze | 3 |
| Număr poli | 8 |
| Tip montare | talpă |
| Mod de lucru | S1 |
| Clasa de izolație | F |
| Clasa de protecție | IP54 |
| Randament | 58 % |
| Diametru arbore | 22 mm |
| Greutate | 18.9 kg |
| Producător | Mogilevsk |