| Model | Xplore 1 Pro |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 15.0 |
| Diagonala display | 6.78 inch, 2.01 inch |
| Rezolutie display | 2460x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| Numărul de camere principale | 1 |
| Camera foto | 64 Mp |
| Cameră frontală | 50 Mp |
| Capacitatea bateriei | 20000 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| 5G | da |
| Procesor | Mediatek Dimensity 7050 |
| Frecvenţă procesor | 2400 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 12 Gb |
| Memorie interna | 256 Gb |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | metal , plastic |
| Face Unlock | da |
| Dimensiuni | 184x83x29.5 mm |
| Greutate | 640 g |
| Culoare | negru |
| Scaner de amprente | da |
| Altele | Cameră de termoviziune FLIR Lepton® 3.5 |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Blackview |









