| Tip | unisex |
| Mecanism | cuarț |
| Display | digital |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | butoi |
| Materialul corpului | plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | cauciuc |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | negru |
| Acoperire ? | PVD |
| Geam | plastic |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | LED |
| Semnalul sonor | alarm , orar |
| Precizie | ± 30 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 35x38.9x9.4 mm |
| Greutate | 24 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 2009997917818 |









