Caracteristici generale
| Tip | pliant |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Lungimea cuțitului | 215 mm |
| Lungimea lamei | 85 mm |
| Grosimea lamei | 3.2 mm |
| Greutate | 122 g |
Specificațiile și imaginile produsului Cuțit Buck 261 Hexam Black (0261BKS-B) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.