| Tip | pentru vânătoare , pentru camping |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | bej |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 58 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 214 mm |
| Lungimea lamei | 100 mm |
| Grosimea lamei | 3.4 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 180 g |
| Producător | Puma SGB |









