| Familia de procesoare | Intel Core i7 |
| Numele de cod | Rocket Lake Refresh |
| Socket | LGA 1700 |
| Frecventa de bază procesor | 2500 MHz |
| Frecvență turbo | 5600 MHz |
| Numărul nuclee | 20 |
| Numărul de fire | 28 |
| Cache L3 | 33 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm |
| Putere nominală (TDP) | 125 W |
| Grafică integrată | none |
| Mod ambalaj | Tray |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Intel |









