Caracteristici generale
| Model | Redmi Note 11 Pro 5G |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 11.0 |
| Diagonala display | 6.67 inch |
| Rezolutie display | 2400x1080 |
| Tipul matricei de ecran | AMOLED |
| Camera foto | 108 Mp |
| А doua cameră | 8 Mp |
| Camera a treia | 2 Mp |
| Camera a patrulea | 2 Мп |
| Cameră frontală | 16 Mp |
| Capacitatea bateriei | 5000 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| Procesor | Mediatek Helio G96 |
| Frecvenţă procesor | 2050 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 6 GB |
| Memorie interna | 128 Gb |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | plastic |
| Dimensiuni | 164.1x76.1x8.1 mm |
| Greutate | 202 g |
| Culoare | gri |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Xiaomi |
| Cod EAN | 6934177769689, 6934177769733 |
Specificațiile și imaginile produsului Telefon mobil Xiaomi Redmi Note 11 Pro 6Gb/128Gb Graphite Grey sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.