Caracteristici generale
| Model | Redmi Note 8 Pro |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 9 Pie |
| Diagonala display | 6.53 inch |
| Rezolutie display | 2340x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Camera foto | 64 Mp |
| А doua cameră | 8 Mp |
| Camera a treia | 2 Mp |
| Cameră frontală | 20 Mp |
| Capacitatea bateriei | 4500 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| Procesor | Mediatek Helio G90T |
| Frecvenţă procesor | 2050 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 6 GB |
| Memorie interna | 128 Gb |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | metal ,
sticlă |
| Dimensiuni | 161,3x76,4x8,8 mm |
| Greutate | 199 g |
| Culoare | verde |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Xiaomi |
Specificațiile și imaginile produsului Telefon mobil Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6Gb/128Gb Forest Green sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.