Caracteristici generale
| Tip | motouneltei |
| Grosime de tăiere | 18 mm |
| Lungimea lamei | 58 cm |
| Tipul cuțitului | bilateral |
| Frecvența tăietorului | 3500 1/min |
| Tip a acumulatorului | Li-Ion |
| Tensiunea bateriei | 48 V |
| Capacitatea a acumulatorului | 2 Ah |
| Durata funcționării | 50 min |
| Greutate | 3.7 kg |
| Dimensiunile | 1800x220x170 mm |
| Setul de livrare | bateria și încărcătorul nu sunt incluse |
Specificațiile și imaginile produsului Mașina de tuns gard viu cu acumulator Stiga SHT 500 AE (278300008/ST2) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.