Vana de deviere termostatică ESBE VTD322 este o vană termică utilizată pentru deviere. Când temperatura fluidului de intrare este sub temperatura nominală de deviere, aceasta este deviată către portul B, iar când temperatura fluidului de intrare este peste temperatura nominală de deviere, aceasta este deviată către portul A.
| Tip | supapă |
| Destinație | alimentare cu apă , încălzire |
| Material | alamă |
| Diametrul filetului | 1" |
| Diametru | 20 mm |
| Conexiune filetului | extern |
| Presiunea maximă | 10 bar |
| Culoare | auriu |
| Altele | punct de comutare 45 °C |
| Producător | Esbe |









