| Material de tăiere | ceramică , granit |
| Marginea discului | diamant |
| Diametru | 125 mm |
| Gaura de aterizare | 22.23 mm |
| Grosimea discului | 1.2 mm |
| Înălțimea segmentelor | 10 mm |
| Viteza admisibilă | 12250 r/m |
| Viteza maximă de lucru | 80 m/s |
| Producător | Distar |
| Cod EAN | 4820067455874 |









