Caracteristici generale
| Model | Galaxy A12 |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 10.0 |
| Diagonala display | 6.5 inch |
| Rezolutie display | 1600x720 |
| Tipul matricei de ecran | PLS TFT LCD |
| Camera foto | 48 Mp |
| А doua cameră | 5 Mp |
| Camera a treia | 2 Mp |
| Camera a patrulea | 2 Мп |
| Cameră frontală | 8 Mp |
| Capacitatea bateriei | 5000 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| Procesor | MediaTek Helio P35 |
| Frecvenţă procesor | 2300 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 4 GB |
| Memorie interna | 64 Gb |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | plastic |
| Dimensiuni | 164x75.8x8.9 mm |
| Greutate | 205 g |
| Culoare | roșu |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806090809132 |
Specificațiile și imaginile produsului Telefon mobil Samsung SM-A125 Galaxy A12 4Gb/64Gb Red sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.