| Tip | refractor |
| Design optic | achromat |
| Diametrul oglinzii principale (deschidere) | 60 mm |
| Distanță focală | 700 mm |
| Raport focal | f/11.6 |
| Mărire teoretică maximă | 120 |
| Magnitudine stelară maximă | 10.99 |
| Rezolutie (arcsec.) | 11.6 " |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | SR4 mm (175x) , H12,5 mm (56x) , H20 mm (35x) |
| Lentilă Barlow | 3x |
| Prismă | 1,5" erecting |
| Căutător | 5х24 |
| Tip montura | azimutală |
| Trepied | de podea |
| Înălțimea trepiedului | 600-1000 mm |
| Culoare | gri |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Levenhuk |
| Cod EAN | 2009997354415, 5905555002408 |





