Salteaua Lavender reprezintă combinația ideală între preț și calitate pentru cei care preferă o rigiditate variată și o înălțime moderată a saltelei. Produsul nu conține latex, fiind astfel o alegere excelentă pentru persoanele cu alergii. Husa cu fermoar permite o schimbare ușoară și întreținerea saltelei.
De asemenea, salteaua oferă următoarele avantaje:
Materialele utilizate în salteaua Lavender:
Air Foam Medium - o spumă folosită pentru umplere, care asigură elasticitatea și susținerea saltelei. Aceasta este adaptată pentru distribuirea uniformă a greutății corpului. Materialul are excelente proprietăți de respirabilitate și sprijină circulația aerului.
| Tip | fără arcuri |
| Suprafaţă exterioară | stretch , sintepon |
| Husă detașabilă | da |
| Dimensiune | 160x200 cm |
| Lățime | 160 cm |
| Lungime | 200 cm |
| Înălțime | 16 cm |
| Saltea cu două fețe | da |
| Duritate | mediu-dur , mediu |
| Sarcină maximă (1 persoană) ? | 120 kg |
| Permeabilitatea la aer | da |
| Hipoalergic | da |
| Materialul 1 | spumă Air Foam |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | MatroLuxe |
| Cod EAN | 2009997377025 |









