| Tensiune | 220 V, 380 V |
| Putere | 1100 W |
| Viteza maxima | 1000 rpm |
| Frecvență | 50 Hz |
| Număr faze | 3 |
| Număr poli | 6 |
| Tip montare | talpă |
| Material carcasă | aluminiu |
| Mod de lucru | S1 |
| Clasa de izolație | H |
| Clasa de protecție | IP55 |
| Clasa de eficiență | IE1 |
| Randament | 79.8 % |
| Diametru arbore | 24 mm |
| Greutate | 13.5 kg |
| Producător | GAMAK |
| Cod EAN | 2800000640491 |