Becul inteligent Philips 8720169302990 este un bec LED Wi-Fi/Bluetooth cu soclu E27 și lumină albă reglabilă (Tunable White). Oferă o luminozitate de până la 806 lm cu un consum redus de energie de 8 W, fiind o alternativă eficientă la becurile tradiționale de 60 W.
Iluminarea poate fi controlată prin aplicația mobilă și comenzi vocale cu ajutorul asistenților Amazon Alexa, Google Assistant și Siri, permițând ajustarea intensității și a nuanței luminii de la caldă la rece (2700–6500 K).
Becul se conectează la Wi-Fi (2.4 GHz) sau Bluetooth, fără nevoie de un hub separat, și este compatibil cu sistemele inteligente existente. Datorită indicelui de redare a culorii (CRI ≥80) și confortului vizual EyeComfort, îți oferă o lumină plăcută pentru casă, living sau birou.
Durata de viață estimată este de până la ≈25 000 de ore, garantând utilizare lungă fără schimbare frecventă.
| Tip | LED |
| Tip LED | SMD Led |
| Forma becului | pară |
| Tip de bază | E27 |
| Dimensiuni standard de | A60 |
| Puterea | 8 W |
| Temperatura culorii | 2700-6500 °K |
| Fluxul luminos | 806 lm |
| Compatibil cu dimeri | da |
| Telecomandă | da |
| Control wireless | da |
| Ecosistem | Amazon Alexa , Google Assistant |
| Control vocal | da |
| Bluetooth | 5.0 |
| Wi-Fi | 2.4G |
| Clasa de protecție | 20 IP |
| Indicele de redare a culorilor | >80 |
| Unghiul de iluminare | 200 ° |
| Tensiunea de alimentare | 220 V |
| Coeficient de ondulare | 5 |
| Marimea | 60х111 mm |
| Producător | Philips |
| Cod EAN | 8720169302990 |