| Secțiunea transversală a conductorilo | 1...25 mm2 |
| Standard | IEC 60947-6-1 |
| Numărul de poli | 3 |
| Caracteristica timp-curent | С |
| Tensiunea nominală Ue | 265 V |
| Curent nominal Ie | 63 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 400 V |
| Tensiunea nominală de impuls Uimp | 4500 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 4500 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 10000 |
| Conectarea dispozitivelor suplimentare | da |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Gama de temperatură de funcționare | -25...+55 С° |
| Producător | IEK |









