Яйцеварка CASO E 9, care are mai multe moduri de gătire și permite gătirea ouălor la aburi cu o cantitate minimă de apă. Aparatul este conceput pentru a fierbe simultan până la 8 ouă. Este posibilă gătirea ouălor cu diferite consistențe (moale, tare, în punguță). În timpul gătitului, ouăle nu se ating între ele, ceea ce previne crăparea și scurgerea acestora. Echipamentul se distinge prin simplitatea de a prepara ouă poșate la aburi și omletă.
Controlul electronic cu indicator luminos face procesul de utilizare a dispozitivului foarte simplu și convenabil. Printr-un semnal sonor veți fi anunțat despre finalizarea gătitului.
Carcasa ouălor CASO E 9 este realizată din oțel inoxidabil de calitate, iar capacul transparent permite observarea procesului de gătire și nu lasă mirosuri. Dispozitivul este echipat cu picioare antiderapante.
În pachetul cu dispozitivul se află un suport pentru ouă și un suport detașabil pentru ouă.
| Putere | 400 W |
| Capacitate ouă | 8 |
| Deconectare | automat |
| Mod de preparare | ou fiert moale , ou fiert semi-moale , ou fiert tare |
| Stativ detașabil | da |
| Semnal sonor | da |
| Material carcasa | inox , plastic |
| Culoare | inox |
| Dimensiuni | 175x170x190 mm |
| Greutate | 1 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Caso |
| Cod EAN | 4038437027716 |







