| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | manual , electric |
| Tensiune | 230 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Număr cilindri | 1 |
| Volumul motorului | 459 cm³ |
| Putere | 14 hp |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 25 l |
| Capacitate baie de ulei | 1.1 l |
| Nivel zgomot | 84 dB |
| Puterea activă | 8.5 kW |
| Putere maxima | 9 kW |
| Puterea de curent | 36.9 А |
| Dimensiuni (LxÎxA) | 708х534х571 mm |
| Greutate | 106 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Fubag |
| Cod EAN | 4260686410197 |









