Caracteristici generale
| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | manual |
| Tensiune | 230 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Volumul motorului | 389 cm³ |
| Model motor | SC188F |
| Putere | 13 hp |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 25 l |
| Consum combustibil | 8.5 l/ora (p-u 100% |
| Consum combustibil | 13.5 l/ora (p-u 70%) |
| Nivel zgomot | 97 dB |
| Система стабилизаций напряжения | AVR |
| Puterea activă | 5 kW |
| Putere maxima | 5.5 kW |
| Puterea de curent | 23.5 А |
| Voltmetru | da |
| Dimensiuni (LxÎxA) | 720x550x575 mm |
| Greutate | 81 kg |
Alte informații
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Senci |
Specificațiile și imaginile produsului Generator de curent Senci SC6000 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.