| Tensiune | 220 V |
| Putere | 2200 W |
| Viteza maxima | 3000 rpm |
| Frecvență | 50 Hz |
| Număr faze | 3 |
| Număr poli | 2 |
| Tip montare | talpă |
| Material carcasă | aluminiu |
| Mod de lucru | S1 |
| Clasa de izolație | F |
| Clasa de protecție | IP55 |
| Clasa de eficiență | IE2 |
| Randament | 83.2 % |
| Diametru arbore | 24 mm |
| Greutate | 16 kg |
| Producător | GAMAK |
| Cod EAN | 2800000444754 |