Mini-pensula M7 din seria *81* cu lățimea de 70 mm este recomandată pentru vopsirea suprafețelor mari și a detaliilor. Acest instrument universal este ideal pentru lucrul cu emulsii, grunduri și adezivi pentru tapet.
Lățimea mare a pensulei asigură o lucrare eficientă — fiecare pensulă permite vopsirea unei suprafețe mari. Perii ușori, stabilizați cu fibre sintetice, absorb și îndepărtează bine vopseaua sau grundul, fără a lăsa urme. Datorită amestecului de fibre sintetice, structura periilor este flexibilă și se adaptează perfect la suprafața vopsită. Fixarea pe corp permite atașarea pensulei la marginea găleții sau a cutiei.
| Material | plastic |
| Culoarea | bej |
| Lungime | 200 mm |
| Lungimea perilor | 46 mm |
| Lăţime | 150 мм |
| Grosime | 50 mm |
| Forma | dreptunghiular |
| Producător | Hardy |









