| Cuplul de prindere a șuruburilor | 1.7 Nm |
| Secțiunea transversală a conductorilo | 1...25 mm2 |
| Standard | EN 60974-2 |
| Numărul de poli | 3 |
| Caracteristica timp-curent | А |
| Tensiunea nominală Ue | 400-690 V |
| Curent nominal Ie | 200 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 690 V |
| Tensiunea nominală de impuls Uimp | 8000 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 3500 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 10000/20000 |
| Conectarea dispozitivelor suplimentare | da |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Poziția de lucru | orice |
| Gama de temperatură de funcționare | -25...+60 С° |
| Producător | IEK |









