| Cuplul de prindere a șuruburilor | 6 Nm |
| Secțiunea transversală a conductorilo | 4-70 mm2, 4-95 mm2 |
| Standard | IEC 60947-2 |
| Numărul de poli | 3 |
| Caracteristica timp-curent | А |
| Tensiunea nominală Ue | 220-415 V |
| Curent nominal Ie | 160 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 690 V |
| Tensiunea nominală de impuls Uimp | 8000 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 4000 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 10000/20000 |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Poziția de lucru | orice |
| Gama de temperatură de funcționare | -25...+55 С° |
| Producător | Hager |









